Producenci
DLACZEGO WARTO DBAĆ O REGULARNY SERWIS KLIMATYZACJI ?

Potężny afrykański żar, tropikalne noce. Tak falę upałów, których doświadczamy ostatnio w Polsce nazywają meteorolodzy. Nikt z nas nie wyobraża sobie już podróży czy pracy w takich warunkach bez ochłody, którą zapewnia nam klimatyzacja. Nowoczesne urządzenia pracują z wysoką efektywnością i pozwalają utrzymać w pomieszczeniu komfortową temperaturę niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

 

Klimatyzacja ,upały, gorąco

 

 Jak korzystamy z klimatyzacji ?

Przeciętny mieszkaniec Polski korzysta z klimatyzacji jedynie w sezonie ciepłym co niestety sprawia, że nieużywana klimatyzacja jesienią i zimą z uwagi na dużą obecność wilgoci staje się idealnym środowiskiem dla rozwoju grzybów, bakterii, pleśni i wirusów. Czy są groźne dla naszego organizmu ?

Oczywiście, że TAK. Głownie dla osób cierpiących na alergie lub choroby układu oddechowego. Dodatkowo, każdy z nas może może zarazić się Legionellozą - chorobą zakaźną, która może prowadzić do ciężkich zapaleń płuc.

 

Bakterie i wirusy w klimatyzacji, serwis klimatyzacji

 

Na szczęście rozwijające się w urządzeniach do klimatyzacji grzyby, wirusy i pleśń dają nam szybko znać o swojej obecności poprzez nieprzyjemny zapach, wydobywający się po uruchomieniu klimatyzatora.

Jak szybko się rozwijają ?

To zależy kiedy przeprowadzaliśmy przegląd i czyszczenie jednostki, jakiej jakości była wykonana usługa oraz jakie urządzenie wybraliśmy. Najnowsze klimatyzatory wyposażone są w jonizator powietrza, który w znacznym stopniu opóźnia namnażanie się bakterii.

Np. Klimatyzator ścienny Gree U-Crown Silver 3,5 kW

Jak często odgrzybiać klimatyzacje ?

Aby wyeliminować bakterie i grzyby z z naszego urządzenia konieczne są przeglądy klimatyzacji.

Jak często ? Najlepiej raz lub dwa razy w roku. Dwukrotny przegląd zalecany jest dla urządzeń które ciągle intensywnie pracują np. w biurach, sklepach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl