Producenci
KLIMATYZACJA DLA DOMU

Coraz więcej z nas decyduje się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu. Pogoda potrafi zaskoczyć, fundując nam ekstremalne upały, które nie pozwalają spać. Dobór odpowiedniego klimatyzatora może być trudny dlatego przygotowaliśmy krótki opis na co warto zwrócić uwagę aby czerpać jak największą korzyść z zakupionego urządzenia.

                                            

 

Ostatnie lato pokazało w jak szybkim tempie postępuje ocieplenie klimatu w naszym kraju. W 2020 roku padły lokalne rekordy temperatur co uplasowało zeszłoroczne lato jako jedne z najgorętszych odnotowanych w historii pomiarów. Możemy więc domyślać się, że nadchodzące będzie równie upalne. Meteorolodzy już zapowiadają, że wakacyjne miesiące uraczą nas iście tropikalną temperaturą. Duchota i gorące powietrze będzie wdzierać się do naszych domów i powodować, że temperatura w pomieszczeniach będzie zbyt wysoka. Aby temu zaradzić warto zaopatrzyć swój dom w nowoczesne i zapewniające komfort urządzenie jakim jest klimatyzator.

 

Jakie urządzenie wybrać? 

Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym możemy zastosować praktycznie każdy rodzaj klimatyzacji. Najprostszy to klimatyzator przenośny ale uprzedzamy, że tego typu sprzęt może być mało efektywny pracując w większych pomieszczeniach. Innym pomysłem może być montaż klimatyzatora stacjonarnego osadzonego na stałe w przegrodzie budynku. Niestety problemem może być dość wysoki poziom hałasu jaki emituje. Naszym zdaniem najlepiej zainwestować w najbardziej popularne urządzenie typu Split lub Multi Split. 

Typ Split składa się z jednostki zewnętrznej odprowadzającej ciepło na zewnątrz oraz jednostki wewnętrznej, która zapewnia odpowiednią temperaturę w środku budynku.

Typ Multi Split działa na podobnej zasadzie co poprzednik ale jest to cały system w którym do jednostki zewnętrznej dochodzi nam centrala oraz kilka wewnętrznych modułów. To rozwiązanie świetnie nad się do dużych domów posiadających liczne pomieszczenia. Opcja ta pozwala na ustawienie w każdym z pomieszczeń indywidualnej temperatury.

Klimatyzatory możemy podzielić na sufitowe (montowane w konstrukcji stropowej), kasetonowe (montowane w suficie podwieszanym) oraz przypodłogowe. Dodatkowo musimy pamiętać o właściwym doborze mocy urządzenia. Np. pomieszczenie mające 10 metrów kwadratowych potrzebuje jednostki o mocy 1 kW czyli pokój o wielkości 25 metrów kwadratowych musimy wyposażyć w klimatyzator o mocy 2,5 kW.

                 

Jeśli zaś mieszkamy w bloku zasada jest dość podobna. Niemniej jednak musimy brać pod uwagę innych lokatorów. Najczęściej w mieszkaniach montowane są klimatyzatory typu Split. Niestety położenie okien w stronę południową lub umiejscowienie mieszkania na poddaszu może spowodować przegrzanie.

Jednostka zewnętrzna montowana jest zazwyczaj na balkonie, wewnętrzna tak jak w przypadku domu pod sufitem. Warto dobrze przemyśleć umiejscowienie urządzenia ponieważ w mniejszych pomieszczeniach może pojawić się problem bezpośredniego podmuchu zimnego powietrza np.  na łóżko co spowoduje dyskomfort użytkowników.

Pamiętajmy aby wybrać urządzenie emitujące jak najmniejszy poziom hałasu tak aby nie przeszkadzało pozostałym mieszkańcom. Dodatkowo jeśli planujemy montaż zwróćmy się o zgodę do wspólnoty mieszkaniowej aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

                    

Klimatyzatory oprócz chłodzenia lub dogrzewania pomieszczeń mogą zapewnić również lepszą jakość powietrza poprzez wbudowany oczyszczacz czy jonizator. 

Na rynku pojawił się również model, który pozwala walczyć z koronawirusem. Jest to Klimatyzator Haier PEARL PLUS z funkcją sterylizacji UV-C. 

SPRAWDŹ : https://klimatyczny.pl/pl/p/Klimatyzator-scienny-Haier-PEARL-PLUS-3%2C2-kW/723

                 

                 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl