Producenci
OGRZEWANIE KLIMATYZATOREM

Klimatyzatory często kojarzą nam się jedynie z chłodzeniem pomieszczeń Zapominamy, że urządzenia te posiadają również funkcje grzania, która może być świetnym rozwiązaniem w okresach przejściowych. 

Klimatyzatora jako dodatkowe źródło ciepła możemy używać wczesną wiosną lub jesienią gdy główne ogrzewanie nie działa a noce bywają chłodne.

                                

 

Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób ze względu na szybkość i łatwość uruchamiania klimatyzatora. Zapewnia ono również komfort użytkowania poprzez cichą pracę i brak konieczności wykonywania innych czynności np.uzupełniania opału. Dodatkowo można śmiało stwierdzić, że takie ogrzewanie jest wyjątkowo ekologiczne poprzez brak spalin i wysoką jakość wydmuchiwanego powietrza, które zostaje oczyszczone poprzez system filtracyjny klimatyzatora.

 

Na czym polega funkcja grzania ?

 

Urządzenia posiadające funkcje grzania wyposażone zostały w pompę ciepła, która doprowadza do odwrotnego do chłodzenia efektu i ogrzewa pomieszczenie. Podczas grzania jednostka wewnętrzna pełni rolę skraplacza, zaś zewnętrzna parownika.

 

Ile to kosztuje ?

Ogrzewanie za pomocą klimatyzatora jest sporo tańsze od tradycyjnego ogrzewania elektrycznego. Koszty mogą być niższe nawet o ok. 60-80 %. Np. Grzejnik o mocy 2000 W zużyje 2000 W energii elektrycznej. Klimatyzator o mocy 3000 W w zależności od modelu, zużyje jedynie 800 W.

                                

 

Koszty mogą zależeć również od poziomu wybranej temperatury lub położenia nieruchomości.

Wszystkie dokładne dane znajdziemy w karcie urządzenia. Jeśli więc myślimy nad zakupem urządzenia, które spełniać ma się zarówno w chłodzeniu jak i grzaniu warto dokładnie przeanalizować techniczne informacje.

 

A najważniejsze funkcje to :

  • wysoka klasa energetyczna

  • podtrzymywanie temperatury

  • automatyczny restart

  • cicha praca

  • tryb odszraniania

  • wydajna praca nawet przy skrajnie niskich temperaturach

 

Postawmy więc na sprawdzone rozwiązania jak np. Klimatyzator Samsung Wind-Free Comfort 

                            

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl