Opcje przeglądania
Dostępność

Klimatyzatory kanałowe to uniwersalne urządzenia, mogące być instalowane bezpośrednio nad sufitami podwieszanymi i pełnić rolę jednostki centralnej. Schłodzone powietrze rozprowadzane jest po większej ilości pomieszczeń za pomocą kanałów wentylacyjnych. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość dalszej rozbudowy klimatyzacji w przyszłości. Polega ona na dokładaniu kolejnych kanałów z wylotami we wskazanych pomieszczeniach.

Czytaj dalej...

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 Wybór klimatyzatorów kanałowych jest oczywisty wtedy, kiedy mamy do schłodzenia kilka pomieszczeń, w których wykonano sufity podwieszane. Jeśli w tych pomieszczeniach nie istnieje możliwość montażu klimatyzatorów split (względy techniczne, np. cała przeszklona ściana i brak miejsca na montaż agregatu), to klimatyzator kanałowy jest idealną alternatywą.

Jakie korzyści oferują klimatyzatory kanałowe.

Wybierając urządzenie o wystarczająco dużej mocy, poradzi sobie ono z chłodzeniem kilku pomieszczeń. To idealne rozwiązanie dla biurowców i budynków firmowych, w których wykonana jest kompletna instalacja wentylacyjna, prowadzona ponad sufitami podwieszanymi. Umieszczony w jednym, centralnym miejscu wentylator kanałowy, będzie dystrybuował chłodne powietrze po wszystkich pomieszczeniach. Możliwość centralnego sterowania pracą urządzenia, eliminuje różnice temperatur w pomieszczeniach. Ponadto, sama praca i obsługa urządzenia jest bezproblemowa, ponieważ dostęp do niego może być realizowany np. z pomieszczenia technicznego.

Jak dbać o klimatyzatory kanałowe? Konserwacja klimatyzatorów kanałowych ogranicza się do obsługi jednego urządzenia, a także kanałów wentylacyjnych, z których korzysta. Ich okresowe oczyszczanie – odgrzybianie i ozonowanie pozwala eliminować nieprzyjemne zapachy, a także zwalcza rozwijające się wewnątrz grzyby i pierwotniaki.

Łatwa rozbudowa instalacji dzięki klimatyzatorom kanałowym. Bardzo dużą zaletą tego typu urządzeń jest możliwość dalszej rozbudowy instalacji. Wystarczy tylko łączyć ze sobą kanały wentylacyjne, doprowadzając je do kolejnych pomieszczeń. Aby takie rozwiązanie zdało jednak egzamin, należy zadbać o wystarczająco dużą moc klimatyzatora kanałowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl