Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do

Przenośne klimatyzatory to mobilne urządzenia, które mogą pracować w dowolnym miejscu. Wszędzie tam, gdzie zachodzi doraźna potrzeba obniżenia temperatury i nie ma możliwości wykonania instalacji klimatyzacyjnej na stałe, klimatyzatory przenośne są najlepszym rozwiązaniem. Wyposażone w długą, elastyczną rurę będącą wylotem ciepłego powietrza, mogą pracować w sypialni, kuchni, salonie, biurze lub gabinecie. Rura z ciepłym powietrzem może zostać wystawiona za okna lub na korytarz.

Czytaj dalej...

Klimatyzatory przenośne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych, szukających możliwości taniego schładzania mieszkań latem, jak również znajdują zastosowanie w kioskach, kontenerach, niewielkich sklepikach oraz pozostałych miejscach, w których są jedynym dostępnym rozwiązaniem.

Jak zbudowane są klimatyzatory przenośne? Urządzenia mają postać pionowej skrzynki z kółkami transportowymi z dołu. Ułatwiają one przemieszczanie urządzenia z miejsce na miejsce. Wylot chłodnego powietrza znajduje się w górnej części urządzenia, natomiast z tyłu wyprowadzona jest długa, elastyczna rura. Jej końcówkę należy wystawić np. za okno, uszczelniając wolną przestrzeń dedykowaną gąbką. Rura służy do odprowadzania ogrzanego, zużytego powietrza.

Jakie zalety mają klimatyzatory przenośne? Największą zaletą klimatyzatorów przenośnych jest oczywiście cena. Pozwala ona na zakup każdemu, kto chce skutecznie walczyć z wysoką temperaturą w mieszkaniu lub biurze. Klimatyzatory przenośne są również uniwersalne pod względem zastosowania. Dzięki temu, że nie są montowane na stałe do ściany, podłogi lub sufitu, mogą chłodzić inne pomieszczenia, zależnie od bieżących potrzeb. Ich konserwacja również jest prosta i polega na regularnym opróżnianiu zbiorniku skroplin, czyszczeniu i wymianie filtrów, a także regularnym odgrzybianiu. Urządzenia zasilane są prądem 230V, co pozwala podłączyć je do dowolnego gniazdka elektrycznego. Kiedy nie są potrzebne, np. po zakończeniu sezonu letniego, można je schować do szafy lub na strych, aby nie zajmowały miejsca w pomieszczeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl