Splity, czyli klimatyzatory ścienne są jednymi z najczęściej spotykanych na rynku. Znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach, biurach oraz pokojach hotelowych. Ich największą zaletą jest stosunkowa łatwość montażu i dowolność wyboru miejsca, w którym się pojawią. Jednostka wewnętrzna – split, oraz jednostka zewnętrzna – agregat, połączone są szczelnymi przewodami, przez które doprowadzane zostaje schłodzone powietrze oraz odprowadzane są skropliny na zewnątrz.

Czytaj dalej...

Klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory ścienne typu split, dostępne są w bardzo dużym wyborze marek i mocy. Z założenia służą do chłodzenia w jednym pomieszczeniu, jednak wybierając większą moc oraz jeśli pozwala na to układ mieszkania, są w stanie schłodzić dwa lub więcej pomieszczeń. W dolnej części klimatyzatora ściennego znajduje się wylot powietrza zabezpieczony ruchomą klapką. Możliwość sterowania kątem jej pochylenia, pozwala kierować strumień zimnego powietrza na podłogę lub w stronę sufitu.

Klimatyzatory ścienne nie tylko do chłodzenia Ciekawostką, którą być może nie wszyscy znają jest to, że klimatyzatory ścienne mogą posiadać inne funkcje niż tylko chłodzenie. Są one spotykane w urządzeniach ze średniej i wyższej półki.

  • Ogrzewanie – klimatyzatory ścienne bez trudu mogą ogrzewać pomieszczenia, pełniąc rolę awaryjnego źródła ciepła. Idealnie nadają się do ogrzewania biur i lokali użytkowych, ograniczając wydatki na zakup pieca czy instalacji c.o. 
  • Wentylacja – klimatyzator pracujący w trybie samego „wiatraka”, działa jako wentylator. Jest to przydatna opcja, kiedy chcemy szybko i skutecznie przewietrzyć pomieszczenie. 
  • Osuszanie – klimatyzacja osusza powietrze. Można jednak korzystać wyłącznie z samej opcji osuszania, bez obniżania temperatury. Opcja jest przydatna np. w mieszkaniach z problemem nadmiaru wilgoci lub niepoprawnie działającą wentylacją grawitacyjną.

Jak dbać o klimatyzatory ścienne. Regularny serwis to podstawa długiego i bezawaryjnego użytkowania klimatyzatorów. Wymiana i czyszczenie filtrów, odgrzybianie oraz sprawdzanie ilości pozostałego w układzie czynnika chłodniczego. To wszystko pozwala urządzeniu pracować z maksymalną wydajnością

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl