Opcje przeglądania
Dostępność

Nawilżacze powietrza

Oddychanie zbyt suchym powietrzem nie jest korzystne dla zdrowia. Wysuszone śluzówki nie mogą skutecznie filtrować powietrza, przez co są bardziej narażone na podrażnienia. Stąd już tylko jeden krok do choroby. Aby temu zapobiegać, należy dbać o prawidłowy poziom wilgotności powietrza. Można to robić tradycyjnymi, domowymi sposobami, jak również wspomagać się dedykowanymi urządzeniami – nawilżaczami powietrza.

Czytaj dalej...

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Dlaczego nawilżacze powietrza są takie ważne?

Czy zdarzył się Państwu przebywać w pomieszczeniach, w których powietrze było tak suche, że aż trudne do oddychania? Z pewnością tak. Po powrocie do domu można było odczuwać podrażnienie śluzówek. To właśnie efekt oddychania nadmiernie wysuszonym powietrzem. Jest ono „ostre”, ze znajdujące się w nim zanieczyszczenia nie mogą być skutecznie filtrowane w nosie, trafiają zatem do układu oddechowego. Uczucie drapania w gardle, kaszel, łzawienie oczu – to tylko jedne z wielu rezultatów oddychania zbyt suchym powietrzem.

Jak nawilżać powietrze
Nawilżacze powietrza to dedykowane urządzenia, przeznaczone do zwiększaniu poziomu wilgotności w powietrzu. Działają one na zasadzie podgrzewania wody i zamieniania jej w parę. Trafia ono do powietrza atmosferycznego w powietrzu, zwiększając stopień jego wilgotności. Możliwość sterowania pracą urządzenia, a także wyposażenie go w różnego rodzaju czujniki i sensory, pozwala na bieżąco i w sposób automatyczny analizować stopień wilgotności w pomieszczeniu. Jeżeli jest to konieczne, nawilżacz samodzielnie się uruchamia i rozpoczyna pracę.

Jaki wybrać nawilżacz powietrza do swojego domu?
Ma to być Twój pierwszy nawilżacz powietrza? Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Chętnie Ci pomożemy w wyborze. Skontaktuj się z nami i odpowiedz na kilka pytań. W jakim pomieszczeniu ma pracować nawilżacz? Czy znasz aktualny wynik wilgotności powietrza? Jakim budżetem dysponujesz? Znając te informację, będziemy w stanie zaoferować Ci najlepsze urządzenie w swojej klasie. Będzie to nawilżacz niezawodny, bezpieczny i trwały, tak by mógł Ci służyć przez jak najdłuższy czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl