POMPY CIEPŁA

Ekologiczne źródło ciepła dla Twojego domu, to właśnie pompa ciepła. Nowoczesna technologia, dzięki której możesz, ogrzać swój dom korzystając z ciepła znajdującego się w powietrzu atmosferycznym. To skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu Twój dom będzie nie tylko ekologiczny i przyjazny dla środowiska, ale również wygodny, bezpieczny i tani w utrzymaniu. Pompy ciepła w naszej ofercie to sprawdzone rozwiązania dla każdego.

Czytaj dalej...

Pompa Ciepła Samsung EHS Monoblok AE120JXYDEH/EU  12 kW Pompa Ciepła Samsung EHS Monoblok AE120JXYDEH/EU 12 kW
Producent: Samsung
Cena: 14 999,00 zł 23 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

  Co to jest pompa ciepła?

Jest to urządzenie, którego pracą jest odzyskiwanie ciepła z powietrza atmosferycznego. Pompa ciepła działa nie tylko przy dodatnich temperaturach powietrza, ale również minusowych. Zależnie od modelu i mocy, pompa może wydajnie pracować przy temp. -5 do nawet -20 stopni Celsjusza! Pompa ciepła to stosunkowo nowa technologia, która jednak opiera się na podstawowych prawach fizyki. Pompy ciepła zasilane są z zewnętrznych źródeł energii – instalacji fotowoltaicznej lub prądu sieciowego. Pracująca pompa ciepła wykorzystuje również czynnik, najczęściej w postaci wody. Przepływa on przez cały układ pompy, oddając ciepło do instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej.

Jakie zalety ma pompa ciepła?

Najważniejsza z korzyści wynikających z używania pompy ciepła, to niemal darmowa energia konieczna do ogrzewania budynku. Jedynym kosztem który, musi ponieść użytkownik, jest koszt energii potrzebnej do zasilania pompy. W przypadku korzystania z instalacji fotowoltaicznych koszt ten również jest niemal zerowy. Same pompy ciepła to urządzenia o wysokiej klasie energetyczności, pobierające znikome ilości prądu. Obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie, będzie widoczne już po kilku miesiącach sezonu zimowego.

Pompy ciepła, a ciepła woda użytkowa.

Jednak nie tylko do ogrzewania budynków pompy ciepła mogą być wykorzystywane. Urządzenia te znakomicie sobie również radzą z podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej, wykorzystywanej do mycia rąk, kąpieli oraz sprzątania. Ich wszechstronne zastosowanie pozwala korzystać z odnawialnych źródeł energii przez cały rok.

Pompy ciepła a oszczędność pieniędzy

Dobrze jest inwestować w rozwiązania, które pomagają nam oszczędzać pieniądze. Tak właśnie jest z powietrznymi pompami ciepła. Mając je założone w swoim domu lub firmie, oszczędność jest uzyskiwana na kilka sposobów. Pierwszy to mniejsze wydatki na podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Wykorzystywana jest do mycia rąk, kąpieli oraz ręcznego zmywania naczyń. Druga oszczędność wynika z redukcji kosztów ogrzewania. Szczególnie zimą są one dużym obciążeniem dla budżetu. Pompa ciepła pozwala wydajnie zmniejszyć te koszta, pozyskując ciepło z powietrza atmosferycznego. Nadaje się ono do wyraźnego podwyższenia temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych oraz użytkowych.

Jak serwisować pompy ciepła

Przyszli właściciele pomp ciepła często obawiają się wysokich kosztów eksploatacji takich urządzeń. Czy są one uzasadnione? Na szczęście nie. Serwisowanie pomp ciepła ogranicza się głównie do regularnej wymiany filtrów powietrza, których zadanie jest oczyszczanie powietrza. Pompy ciepła nie zajmują również wiele miejsca w budynku. Z powodzeniem można je zainstalować na poddaszach lub strychach budynków, gdzie nie utrudniają normalnego użytkowania obiektu.

Kto pomoże dobrać pompy ciepła do potrzeb?

Odpowiednia wydajność pomp ciepła jest niezwykle ważna dla ich dalszej pracy i uzyskiwania maksymalnych korzyści. Samodzielnie można dopasować pompę ciepła do potrzeb swojego domu? Oczywiście że tak. Wymaga to jednak pewnego doświadczenia i znajomości katalogowych danych producenta. Można na szczęście to zrobić lepiej i szybciej, korzystając z wiedzy naszych ekspertów. Sklep internetowy klimatyczny.pl to doświadczeni sprzedawcy i specjaliści, którzy z przyjemnością pomogą Państwu wybrać potrzebne urządzenia.

Pompy ciepła – bezpieczna dostawa na terenie kraju

Kupując pompy ciepła online, nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo ich dostawy. Wszystkie produkty zawsze zostają dokładnie spakowane i starannie zabezpieczone przed uszkodzeniami. Daje to Państwu gwarancję że zamówiony produkt zostanie dostarczony w nienagannym stanie, przygotowany do montażu oraz długiej, bezawaryjnej pracy przez następne miesiące.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl