Opcje przeglądania
Dostępność

Prawidłowa praca systemów wentylacji, może wymagać jej automatycznym lub manualnym sterowaniem. Do tego służą regulatory obrotów oraz czujniki wilgotności, ciśnienia i temperatury. Zainstalowane w jednym lub wszystkich pomieszczeniach, pozwalają wygodnie sterować pracą centrali wentylacyjnej i utrzymywać najwyższy komfort powietrza. W ofercie posiadamy duży wybór regulatorów obrotów oraz liczne, zautomatyzowane czujniki oraz sensory.

Czytaj dalej...

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Nowoczesne systemy wentylacji oferują znacznie większy zakres konfiguracji pracy, niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Możliwość sterowania temperaturą ogrzewania i klimatyzacji, a także wygodna regulacja obrotów wentylacji. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki użytkownika, dzięki montowanym na ścianach regulatorom, czujnikom i sensorom.

Jak dobrać regulatory obrotów do potrzeb swojej wentylacji Regulatory obrotów to proste urządzenia wyposażone w potencjometr lub sterownik cyfrowy w postaci klawiatury. Siła wyciągu ustawiana jest poprzez zmniejszenie lub zwiększenie liczby obrotów. Im większa liczba obrotów, tym wydajność wentylacji wzrasta. Regulatory obrotów mają intuicyjną obsługę i nie wymagają żadnego przeszkolenia z zakresu użytkowania. Ich montaż również nie sprawia żadnych trudności, dzięki temu, że jest zwykle natynkowy. Dobór regulatorów obrotów może się odbywać w oparciu o dane techniczne centrali wentylacyjnej lub dobierając je serią bądź producentem.

  • Czujniki – uczyń swoją wentylację inteligentną. Dodatkowym rozszerzeniem systemów wentylacji, są elektroniczne czujniki i sensory. To urządzenia mierzące temperaturę otoczenia i sterujące pracę nagrzewnic. Czujnik i sensory mogą również monitorować poziom wilgotności powietrza, a także ciśnienie czy znajdujące się w nim zanieczyszczenia. Zależnie od uzyskanych wyników, będą odpowiednio sterować pracą centrali, włączając lub wyłączając jej poszczególne funkcje. Czujniki i sensory dla systemów wentylacji mogą być obsługowe lub bezobsługowe – z konfiguracją centralną, np. przez program komputerowy. Wówczas nie istnieje ryzyko przypadkowego manipulowania nimi i zmiany ustawień.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl