REKUPERACJA

Rekuperacja to inaczej odzyskiwanie ciepła z powietrza, które systemem wentylacji mogłoby wydostać się na zewnątrz budynków. O ile nikt nie ma wątpliwości, że wentylacja jest niezwykle ważna, o tyle wiele osób jest nieświadomych tego, jak dużo energii może się przez nią tracić. Ogrzane powietrze zostaje usunięte na zewnątrz budynku, gdy tymczasem można by je odzyskać. Tym właśnie zajmuje się rekuperacja.

Czytaj dalej...

 Do czego służą rekuperatory 

Rekuperacja to jedna z technologii, dzięki której w dużym stopniu można zmniejszyć koszty ogrzewania budynków. Rekuperatory domowy o dużej efektywności, pozwalają odzyskać do 80% ciepła, traconego przez klasyczną wentylację. Dzięki odzyskowi ciepła i ogrzewania nim powietrza dostającego się do budynku, panuje w nim komfortowa temperatura, a jednocześnie wentylacja jest realizowana przez cały czas.

W stałej sprzedaży posiadamy duży wybór rekuperatorów domowych. Niezawodne urządzenia znanych firm, przyniosą w Państwa domach mnóstwo korzyści. Niższe rachunki za ogrzewanie, wyższy komfort cieplny, a także korzystniejszy mikroklimat. Rekuperatory domowe to łatwość montażu oraz wiele ciekawych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb każdego budynku. Służymy radą i pomocą w wyborze najlepszego rekuperatora dla Państwa domu.

Jak wybrać rekuperator domowy

Kierując się podstawowymi kryteriami doboru rekuperatorów do domu, takimi jak powierzchnia, kubatura, technologia wykonania, rodzaj izolacji termicznej oraz efektywność energetyczna, można dopasować najlepsze rekuperatory do potrzeb mieszkańców i obiektu. Jeżeli nie wiedzą Państwo jakie rekuperatory wybrać do swojego domu. Wraz z rekuperatorami oferujemy wszystkie pozostałe akcesoria, niezbędne do kompleksowego wykonania instalacji rekuperacji – kanały wentylacyjne, nawiewniki, wywiewniki oraz kratki.

Montaż 

Jak zamontować rekuperatory domowe? Czy można samodzielnie zainstalować rekuperacją w swoim domu? To najczęściej zadawane nam pytania. Montaż rekuperacji jest najłatwiejszy do przeprowadzenia na etapie budowania domu, kiedy dostęp do elementów konstrukcyjnych jest swobodny i nieograniczony. Dysponując odrobiną wiedzy, umiejętności i narzędziami, oczywiście nic nie stoi na drodze do samodzielnego zainstalowania rekuperacji. Jednak z uwagi na to, że w wielu przypadkach jest to rozbudowana instalacja o skomplikowanym sposobie działania, zachęcamy do korzystania z usług profesjonalnych serwisów, zajmujących się rekuperacją

Co nam dają domowe rekuperatory

Czy zastanawiają się Państwo nad zasadnością inwestycji w rekuperatory domowe? Sposób ich działania jest wam mniej więcej znany, ale w dalszym ciągu to za mało, aby Was przekonać do ich zakupu i montażu? Nie dziwi nas to. Kiedy w grę wchodzi wydawanie pieniędzy, każdy chce mieć pewność że inwestycja jest mu potrzebna i w perspektywie czasu, przyniesie korzyści. Tak właśnie będzie wtedy, kiedy zdecydują się Państwo kupić i zainstalować rekuperatory domowe.

Oszczędności na ogrzewaniu?

Jedna z największych zalet tego typu urządzeń to odzyskiwanie ciepła. Jeśli do tej pory wentylowali Państwo swoje pomieszczenia i wraz z tym tracili duże ilości ciepła, rekuperatory domowe mogą temu zapobiegać. To znacznie łatwiejsze niż się wydaje. Kiedy ciepłe, zużyte powietrze wydostaje się przez rekuperator domowy na zewnątrz, ogrzewa chłodniejsze powietrze które dostaje się z zewnątrz do środka. Różnica temperatur maleje, a tym samym znika niekorzystne zjawisko przeciągów, które wielu ludzi zmusza do tego, by zakrywać kratki wentylacyjne.

Ciągła i stała wentylacja

Rekuperacja to również gwarancja ciągłej wymiany powietrza. Nie trzeba otwierać w tym celu okien, wystarczy pozwolić pracować rekuperatorom. Wymiana powietrza w mieszkaniu jest niezwykle istotna i poprawia komfort przebywania w nim. To również ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Wraz ze zużytym powietrzem na zewnątrz wydostają się zanieczyszczenia, bakterie oraz wirusy. Tym samym stajemy się zdrowsi, czujemy się lepiej, a nasze mieszkania i domy zapewniają nam lepsze warunki do przebywania w nich.

Wzrost wartości nieruchomości

Budynki, w których występują rekuperatory domowe zyskują na wartości i stają się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Jeżeli masz w planach sprzedać swoje mieszkanie lub dom za kilka lat, już na etapie jego projektu oraz budowy warto pomyśleć o montażu w nim rekuperatorów, które uczynią nieruchomość bardziej atrakcyjną dla nabywcy i ułatwią sprzedaż.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl